Обережно незнайомець

Навіть якщо ваша дитина ще занадто мала, щоб гуляти без дорослих і відпускати її одну на вулицю ви доки не збираєтеся, вона має чітко засвоїти основні правила спілкування з незнайомими людьми.

Більшість з нас прищеплює дітям, що треба бути вихованим і ввічливим по відношенню до людей, не грубити і не брехати. Усе це, звичайно, так. Але саме тихі, виховані діти частіше стають жертвами злочинців. Адже їх так просто обдурити, а самі вони привчені завжди говорити дорослим тільки правду. Що робити? Невже треба ростити малюка брехуном і грубіяном? Грубіяном ростити не треба, а ось втлумачувати йому, що серед хороших і добрих людей іноді трапляються й погані, просто необхідно.


З раннього дитинства дитина повинна чітко знати важливі правила:

  • Ніколи не розмовляй з незнайомими людьми і нічого в них не бери.
  • Ніколи не сідай у машину до незнайомця і нікуди з ним не ходи.
  • У незнайомої людини не можна брати НІЧОГО: ні цукерки, ні іграшки, ні подарунки, ні щось, що «треба передати мамі».

За ситуації, коли дитині пропонують піти або поїхати куди-небудь з незнайомцем («подивитися колекцію Барбі», «знятися в кіно», «погодувати кошенят» тощо), малюк повинен відповідати тільки одне: «Зараз я спитаю дозволу в мами». Дитина має бути готова і до провокації з боку незнайомця: «Я думав, що ти вже великий, а ти досі в мами дозволу запитуєш!» Відповідь і в цьому випадку має бути тверда і однозначна. Поясніть малюкові, що якщо хто-небудь схопив його за руку і кудись тягне або намагається заштовхати в машину, дозволені АБСОЛЮТНО всі методи самооборони. Можна грубити, брехати, брикатися, кусатися, кричати. До речі, кричати в подібній ситуації треба не «Допоможіть!», а «Це не мій папа (мама)! Мене звуть так-то, подзвоніть моїм батькам по номеру такому-то!» Змалечку пояснюйте дитині, що її тіло належить тільки їй і ніхто не має права доторкатися до неї без її згоди. Намагайтеся не обіймати і не цілувати дитину, якщо вона в цей момент цього не хоче. І ніколи не дозволяйте цього робити іншим людям. Малюк повинен чітко знати, що ніхто не має права брати його на руки без дозволу мами, а якщо таке сталося, то цілком можна поводитися не дуже виховано: голосно кричати і навіть брикатися. Вселяйте дитині, що ви ніколи не попросите незнайому людину забрати її з дитячого садка. І якщо щось подібне станеться, малюк не повинен нікуди йти з цією людиною, навіть якщо незнайомець запевняє, що його попросила мама (папа, бабуся тощо). Нагадуйте про все це частіше, частіше, частіше! Діти так легко забувають усе те, чого ми їх навчаємо.