Вплив музики

Музика позитивно впливає на дитину й до народження, і в наступний період

Музика заспокоює дитину, допомагає фізичному й розумовому розвитку. Музика є свого роду терапією. Тому важливо, щоб матері співали своїм дітям, особливо мелодійні колискові пісні. Вплив музики на фізичний розвиток дітей активно вивчається вченими, і їм їсти що порекомендувати батькам.


Вплив музики на дитину в утробі матері

По даним ряду досліджень, ще до народження дитина чує звуки й почуває вібрації із зовнішнього миру. Коли батьки співають і розмовляють із ще не народженою дитиною, уважається, що він також спілкується з ними й із зовнішнім миром. Діти можуть реагувати на звуки, найчастіше у вигляді поштовхів. У деяких дослідженнях виявлено, що діти, навіть перебуваючи в утробі матері, мають свої власні переваги в музиці. Якщо ви слухаєте ліричну класичну музику, швидше за все, дитина буде заспокоюватися й припинить удари ногами. А музика в стилі доля або метал може спровокувати дійсні танці в животі матері.

Учені, що займаються науковими дослідженнями про вплив музики на фізичний розвиток дітей, уважають, що прослуховування Моцарта сприяє розвитку розумової діяльності дітей. Учені називають це явище "ефектом Моцарта". Щоб відчути сприятливий вплив музики на дитину, лікарі часто радять матерям слухати частіше ліричну музику (особливо класичну). Музика розглядається як частина природи людини, що повільно, але ефективно відновлює гармонію в житті й сприяє подальшому фізичному розвитку дитини.


Вплив музики на немовлят

У зв’язку із заспокійливим впливом музики багато вчених уважають, що вона прискорює розвиток недонесених дітей. Музика позитивно впливає на нормалізацію подиху й частоти серцевих скорочень, зменшує біль і прискорює ріст немовлят. Ізраїльські вчені затверджують, що "ефект Моцарта" нормалізує обмін речовин недонесених дітей, що допомагає швидко досягти необхідної ваги.


Вплив музики на дітей більше старшого віку

Давно замічено, що діти добре засинають під колискові пісні або читання книги. Звуки, особливо ті, які мелодійні, заспокоюють і присипляють дітей. Музика також сприяє швидкому розвитку мови в дошкільнят. А дітям шкільного віку допомагає швидше вивчати іноземні мови. Адже відомо, що навіть маленькі діти легко запам'ятовують пісні на іншому язиці, навіть не знаючи змісту слів. Але це їхній перший крок на шляху вивчення цього язика. Діти набагато більш легко запам'ятовують і відтворюють пісні, а не окремі слова й тексти. Тому що співати дітям легше, ніж говорити, музика вважається ефективним засобом лікування заїкуватості в дітей. Музика допомагає поліпшити мову, і те, що діти не можуть сказати, легко можуть проспівати.


Музична терапія

Цілюща сила музики потрібна для нормалізації артеріального тиску, допомагає активувати діяльність мозку й зміцнює імунну систему. Ритмічна й енергійна музика в стилі маршу тонізує багато м'язів, що вкрай корисно для фізичного розвитку дітей. Тому багато хто роблять зарядку під бравурну музику. Для деяких дітей музика є засобом фокусування. Вона робить дітей цілеспрямованими, допомагає зосередити мислення на певній темі, одночасно знімає стрес й утома. Якщо ваша дитина засинає й просипається з музикою, він буде набагато більше щасливим і здоровим.

Однак, замість того, щоб слухати музику, набагато корисніше співати самому. Австралійські лікарі навіть практикують у лікувальних цілях сеанси співу. Досить наспівувати найпростішу мелодію, щоб ви відчули себе краще. Тому заняття співом або музикою дуже корисні для фізичного розвитку дітей. Вона вчить любові до життя. Тому діти, які захоплені музикою, стають більше утвореними, уважними, чесними у своїх відносинах з іншими людьми, випромінюють спокій і позитивний настрій. "Музичні" діти розвиваються в інтелектуальному розвитку швидше, ніж їхні однолітки. Музика розвиває творчі здатності дітей, естетику, культуру поводження, допомагає будувати довірчі відносини й заводити нових друзів.

Музика може виражатися не тільки через музичні інструменти й звуковідтворюючі пристрої. Музика закодована у звуках природи - шум хвиль і шелест листів на вітрі, спів птахів і цвіркунів, шелест дощу й так далі. Тому частіше бувайте за містом, на природі. Знайдіть саме ту музику, що найбільше подобається вашій дитині, і намагайтеся слухати її якнайчастіше.