Що варто знати батькам про порушення…

Діагностикою і лікуванням вад постави і сколіозу займається дитячий ортопед.

Постава - звичне положення тіла людини, яка вільно стоїть.

Умови навколишнього середовища (тривалість і величина навантаження, положення корпусу на навчальних заняттях і роботі) і функціональний стан мускулатури мають певний вплив на форму хребта: природні вигини можуть збільшуватися або зменшуватися, змінюється положення плечового і тазового поясів, може виникнути схильність до асиметричного положення тіла.

Хибне положення тіла при стоянні чи сидінні поступово набуває характеру стереотипу і ця неправильна установка може закріплюватися.

При наявності вади постави необхідно звернути увагу на наявність відповідної патології: погіршення зору, слуху, які можуть мати несиметричний характер і впливати на статику.

Попередити дефекти постави можна, якщо провести дві групи заходів:

  1. 1. Організація сприятливих умов навколишнього середовища для дитини:
    • вірне поєднання навчання і відпочинку;
    • гігієна сну; напівжорстка постіль з невеликою подушкою під головою;
    • раціональний підбір меблів, зручний вільний одяг;
    • з раннього віку необхідно слідкувати за формуванням правильних статокінетичних функцій: викладання дитини на живіт, формування навиків повзання, стояння і ходіння.
  2. 2. Покращення фізичного розвитку шляхом широкого використання
    • різних видів фізичних вправ. Для цього використовуються:
    • диференційно підібрані вправи вранішньої гігієнічної гімнастики;
    • проведення під час занять у школі фізкультхвилинки з метою відновлення працездатності м'язів спини;
    • вірно організувати урок фізкультури, мета якого - зміцнювальний вплив на організм дитини.

Усі ці заходи мають бути спрямовані на вироблення «відчуття доброї постави». Сколіоз (або сколіотична деформація хребта) - бокове викривлення хребта у фронтальній площині з ротацією тіл хребців. Наявність ротації тіл хребців відрізняє сколіоз від сколіотичної постави. На відміну від вад постави сколіоз є серйозним захворюванням усього організму і має тенденцію до прогресування при відмові від лікування або неправильному лікуванні.

Частота захворювань серед дітей складає від 1,3% до 15%.

Про суто бокове викривлення хребта можна говорити тільки у початковій стадії захворювання. З прогресуванням хвороби ступінь деформації прогресує, відбувається скручування хребта навколо вертикальної осі (у горизонтальній площині). Така складна багатоосьова деформація хребта приводить до деформації ребер і грудної клітини, зміни її форми і порушення нормального розташування органів грудної клітини і черевної порожнини. У хворих сколіозом розвивається дихальна недостатність, порушується діяльність серцево-судинної системи, страждає психіка внаслідок грубих косметичних вад.

З метою своєчасного виявлення сколіозу треба проходити обов'язковий щорічний медичний огляд у лікаря - педіатра.

" "http://romny-dzvinochok.com.ua/dbajlivim-batkam/storinka-muz-kerivnika/vpliv-muzuki.html","200","OK","

Музика позитивно впливає на дитину й до народження, і в наступний період

Музика заспокоює дитину, допомагає фізичному й розумовому розвитку. Музика є свого роду терапією. Тому важливо, щоб матері співали своїм дітям, особливо мелодійні колискові пісні. Вплив музики на фізичний розвиток дітей активно вивчається вченими, і їм їсти що порекомендувати батькам.


Вплив музики на дитину в утробі матері

По даним ряду досліджень, ще до народження дитина чує звуки й почуває вібрації із зовнішнього миру. Коли батьки співають і розмовляють із ще не народженою дитиною, уважається, що він також спілкується з ними й із зовнішнім миром. Діти можуть реагувати на звуки, найчастіше у вигляді поштовхів. У деяких дослідженнях виявлено, що діти, навіть перебуваючи в утробі матері, мають свої власні переваги в музиці. Якщо ви слухаєте ліричну класичну музику, швидше за все, дитина буде заспокоюватися й припинить удари ногами. А музика в стилі доля або метал може спровокувати дійсні танці в животі матері.

Учені, що займаються науковими дослідженнями про вплив музики на фізичний розвиток дітей, уважають, що прослуховування Моцарта сприяє розвитку розумової діяльності дітей. Учені називають це явище "ефектом Моцарта". Щоб відчути сприятливий вплив музики на дитину, лікарі часто радять матерям слухати частіше ліричну музику (особливо класичну). Музика розглядається як частина природи людини, що повільно, але ефективно відновлює гармонію в житті й сприяє подальшому фізичному розвитку дитини.


Вплив музики на немовлят

У зв’язку із заспокійливим впливом музики багато вчених уважають, що вона прискорює розвиток недонесених дітей. Музика позитивно впливає на нормалізацію подиху й частоти серцевих скорочень, зменшує біль і прискорює ріст немовлят. Ізраїльські вчені затверджують, що "ефект Моцарта" нормалізує обмін речовин недонесених дітей, що допомагає швидко досягти необхідної ваги.


Вплив музики на дітей більше старшого віку

Давно замічено, що діти добре засинають під колискові пісні або читання книги. Звуки, особливо ті, які мелодійні, заспокоюють і присипляють дітей. Музика також сприяє швидкому розвитку мови в дошкільнят. А дітям шкільного віку допомагає швидше вивчати іноземні мови. Адже відомо, що навіть маленькі діти легко запам'ятовують пісні на іншому язиці, навіть не знаючи змісту слів. Але це їхній перший крок на шляху вивчення цього язика. Діти набагато більш легко запам'ятовують і відтворюють пісні, а не окремі слова й тексти. Тому що співати дітям легше, ніж говорити, музика вважається ефективним засобом лікування заїкуватості в дітей. Музика допомагає поліпшити мову, і те, що діти не можуть сказати, легко можуть проспівати.


Музична терапія

Цілюща сила музики потрібна для нормалізації артеріального тиску, допомагає активувати діяльність мозку й зміцнює імунну систему. Ритмічна й енергійна музика в стилі маршу тонізує багато м'язів, що вкрай корисно для фізичного розвитку дітей. Тому багато хто роблять зарядку під бравурну музику. Для деяких дітей музика є засобом фокусування. Вона робить дітей цілеспрямованими, допомагає зосередити мислення на певній темі, одночасно знімає стрес й утома. Якщо ваша дитина засинає й просипається з музикою, він буде набагато більше щасливим і здоровим.

Однак, замість того, щоб слухати музику, набагато корисніше співати самому. Австралійські лікарі навіть практикують у лікувальних цілях сеанси співу. Досить наспівувати найпростішу мелодію, щоб ви відчули себе краще. Тому заняття співом або музикою дуже корисні для фізичного розвитку дітей. Вона вчить любові до життя. Тому діти, які захоплені музикою, стають більше утвореними, уважними, чесними у своїх відносинах з іншими людьми, випромінюють спокій і позитивний настрій. "Музичні" діти розвиваються в інтелектуальному розвитку швидше, ніж їхні однолітки. Музика розвиває творчі здатності дітей, естетику, культуру поводження, допомагає будувати довірчі відносини й заводити нових друзів.

Музика може виражатися не тільки через музичні інструменти й звуковідтворюючі пристрої. Музика закодована у звуках природи - шум хвиль і шелест листів на вітрі, спів птахів і цвіркунів, шелест дощу й так далі. Тому частіше бувайте за містом, на природі. Знайдіть саме ту музику, що найбільше подобається вашій дитині, і намагайтеся слухати її якнайчастіше.