Логопед радить

У ДНЗ №8 працює досвідчений вчитель – логопед вищої категорії
Тритяк Р.В.
. Понад 16 років вона виявляє та усуває різноманітні недоліки звуковимови та граматичної будови мови дітей.


Що таке норма ?


Малюки починають оволодівати мовою з самого народження. Чуючи лагідний мамин голос, вони вже у 2 - 3 місяці пробують відповісти гулінням, у 5-6 місяців починають лепетати. А у 8 - 9 місяців вимовляють перші нескладні слова.До кінця першого року життя здорова дитина вимовляє звуки А,O,У,М,Н,П,Б,Т,К.

В період з 1,5 - 2 років дитина починає розмовляти. 3 1-2 років має знати від 100 - 300 слів і будувати нескладні фрази.До 3 років словниковий запас збільшується в 3- 4 рази. Малюк знає назви предметів, охоче розповідає, де він був і що бачив. Вимовляє всі звуки(крім сонорних л,р і шиплячих ш,ж,ч).

На 4 році життя словниковий запас складає 1.500 - 2.000 слів. Дитина може переказати казку, описати враження з прогулянки. В кінці 5 року життя дитина повинна чітко вимовляти шиплячі і сонорні звуки, підбирати слова на заданий звук, впізнавати на слух звуки в словах.


Час звернутись до логопеда


Підставою для відвідування логопеда є неправильна вимова звуків.

Свистячі: С,3,Ц - малюк повинен чітко вимовляти до кінця 3 р. життя.

Шиплячі і сонорні: Ш,Ч,Ж, Л,Р до кінця 5 року життя.

Шановні батьки, якщо ви помітили помилки і вас хвилює мовлення вашої дитини, зверніться до логопеда за консультацією. Чим довше малюк буде не вимовляти та спотворювати звуки, тим міцніше закріпиться у нього неправильна вимова і тим важче буде в майбутньому виправити дефект.


Години роботи вчителя – логопеда в ДНЗ


  • Понеділок 8- 12
  • Вівторок 8 - 12
  • Середа 8 - 12
  • Четвер 8 - 12
  • П'ятниця 8 - 12

Вчитель логопед радить