У ДНЗ №8 працює досвідчений вчитель – логопед вищої категорії
Тритяк Р.В.. Понад 16 років вона виявляє та усуває різноманітні недоліки звуковимови та граматичної будови мови дітей.
Що таке норма ?
Малюки починають оволодівати мовою з самого народження. Чуючи лагідний мамин голос, вони вже у 2 - 3 місяці пробують відповісти гулінням, у 5-6 місяців починають лепетати. А у 8 - 9 місяців вимовляють перші нескладні слова.До кінця першого року життя здорова дитина вимовляє звуки А,O,У,М,Н,П,Б,Т,К.
В період з 1,5 - 2 років дитина починає розмовляти. 3 1-2 років має знати від 100 - 300 слів і будувати нескладні фрази.До 3 років словниковий запас збільшується в 3- 4 рази. Малюк знає назви предметів, охоче розповідає, де він був і що бачив. Вимовляє всі звуки(крім сонорних л,р і шиплячих ш,ж,ч).
На 4 році життя словниковий запас складає 1.500 - 2.000 слів. Дитина може переказати казку, описати враження з прогулянки. В кінці 5 року життя дитина повинна чітко вимовляти шиплячі і сонорні звуки, підбирати слова на заданий звук, впізнавати на слух звуки в словах.
Час звернутись до логопеда
Підставою для відвідування логопеда є неправильна вимова звуків.
Свистячі: С,3,Ц - малюк повинен чітко вимовляти до кінця 3 р. життя.
Шиплячі і сонорні: Ш,Ч,Ж, Л,Р до кінця 5 року життя.
Шановні батьки, якщо ви помітили помилки і вас хвилює мовлення вашої дитини, зверніться до логопеда за консультацією. Чим довше малюк буде не вимовляти та спотворювати звуки, тим міцніше закріпиться у нього неправильна вимова і тим важче буде в майбутньому виправити дефект.
Години роботи вчителя – логопеда в ДНЗ
- Понеділок 8- 12
- Вівторок 8 - 12
- Середа 8 - 12
- Четвер 8 - 12
- П'ятниця 8 - 12
Вчитель логопед радить
Вправи:
Ігрові завдання:
Поради: